Ara├ž Kiralama Rehberi

loading

KUR HESAPLA

eCar Rent a Car Araç Kiralama Ko┼čullar─▒


Kiralama Ya┼č─▒:

- Ekonomik grup araçlar için 21 ya┼č ( R.Clio, Hyundai i20,VW Polo vb. )

- Orta grup araçlar için 25 ya┼č ( R.Megane, Opel Astra,VW Jetta, VW Golf, Mini Cooper vb. ) 

- Üst grup araçlar için 27 ya┼č ( Skoda Superb, VW Passat vb. )

- Lüks grup araçlar için 30 ya┼č ve üzerinde olmak. ( BMW, Mercedes, Audi, C180 vb.)

Depozit (Kredi Kart─▒ Kullan─▒m─▒):

Kiralama yapan mü┼čterilerimizden kiralama esnas─▒nda kendi adlar─▒na düzenlenmi┼č bir kredi kart─▒na sahip olmalar─▒ istenmektedir. Bu kredi kart─▒ndan, kiralad─▒klar─▒ arac─▒n grubuna göre de─či┼čmekle birlikte, ekonomik grup araçlar için en az 750 TL, orta grup araçlar için en az 1.000 TL, orta lüx araçlar için en az 2.500 TL tutar─▒nda bir ön provizyon bloke edilir. (Mercedes E200, BMW 5.20 ve benzer grup serisi araçlar için iki ayr─▒ kredi kart─▒ndan toplam en az 10.000 TL provizyon bloke edilir.)

Ehliyet Süresi:

- Ekonomik grup araçlar için en az 2 y─▒ll─▒k
- Orta grup araçlar için en az 3 y─▒ll─▒k
- Üst ve lüks grup araçlar için en az 5 y─▒ll─▒k ehliyete sahip olmak

Kiralama esnas─▒nda yukar─▒daki ön ┼čartlar aranaca─č─▒ için ehliyet ve kredi kart─▒n─▒z─▒n yan─▒n─▒zda olmas─▒ halinde arac─▒ teslim alabilirsiniz.


eCar Rent a Car
 Fiyat Ko┼čullar─▒ eCar Rent aCar Fiyatlar─▒na dahil olan hizmet ve ürünler:

 Sitede gördü─čünüz tüm fiyatlara a┼ča─č─▒daki hizmet ve ürünler dahildir:

- Muafiyetli Kaza Sigortas─▒ndan Yararland─▒rma Teminat─▒

- Tüm fiyatlara Muafiyetli Kaza Sigortas─▒ (CDW) dahildir. Muafiyetli Kaza Sigortas─▒ çarp─▒┼čma halindeki hasarlar─▒ kapsar. Sigorta ┼čartlar─▒n─▒n yerine getirilmesi halinde, çarp─▒┼čma sonucu olu┼čan hasar─▒n, araç grubuna göre de─či┼čen tutarlarda k─▒sm─▒ mü┼čteriye ait olmak üzere, hasar─▒ tazmin eder. Bu sigorta çarp─▒┼čma halinde olmayan (park yeri, lastik cam far) hasarlar─▒ kapsamaz.
- S─▒n─▒rl─▒ km kullan─▒m─▒ 400 km / gün veya 3600 km / ay'd─▒r. Ayl─▒k 3600 km geçilemez. E─čer geçilir ise a┼č─▒lan her km için 2 TL+Kdv / km ücret talep edilir.
-KDV


D─░KKAT !!!

A┼ča─č─▒daki hallerde Sigortadan Yararland─▒rma Teminat─▒ geçersiz olacak ve olu┼čacak zarar sigorta kapsam d─▒┼č─▒nda kalacakt─▒r:

- Arac─▒n kira kontrat─▒ üzerinde ismi yaz─▒l─▒ ki┼čilerden ba┼čkas─▒na kulland─▒r─▒lmas─▒,

- Arac─▒n normal kullan─▒m ko┼čullar─▒ d─▒┼č─▒nda kullan─▒lmas─▒ (arac─▒n yüksek motor harareti ile kullan─▒lmas─▒, kötü yol ┼čartlar─▒ veya patlak lastik üzerinde yürünmesi, araca yanl─▒┼č yak─▒t doldurulmas─▒ ve benzeri di─čer durumlar),

- Arac─▒n trafik kurallar─▒ d─▒┼č─▒nda kullan─▒lmas─▒ (yasal h─▒z s─▒n─▒rlar─▒n─▒n a┼č─▒lmas─▒, k─▒rm─▒z─▒ ─▒┼č─▒kta geçilmesi ve benzeri di─čer ihlaller), - Arac─▒n alkol veya uyu┼čturucu madde etkisi alt─▒nda kullan─▒lmas─▒,

- Araçta ta┼č─▒nan bir yükün hasara veya kazaya sebep olmas─▒,

- Arac─▒n dikkatsiz ve tedbir al─▒nmaks─▒z─▒n kullan─▒lmas─▒ (ya─č─▒┼čl─▒ havalarda yol ┼čartlar─▒na göre h─▒z ayarlamas─▒n─▒n yap─▒lmamas─▒, öndeki arac─▒n en az emniyet mesafesinden takip edilmemesi ve benzeri di─čer kullan─▒mlar),

- Meydana gelmi┼č bir kazan─▒n veya çal─▒nma durumunun an─▒nda mü┼čteriye verilecek olan irtibat telefonlar─▒na bildirilmemesi, arac─▒n kaza yerinde terk edilmesi (doktor raporu ile saptanm─▒┼č engelleyici bir durum olmas─▒ durumu hariç),

- Meydana gelen bir kazada ilgili makamlardan 48 saat içerisinde gerekli raporlar─▒n (trafik ve alkol raporu) al─▒nmamas─▒, - Arac─▒n çal─▒nmas─▒ durumunda orijinal anahtar─▒n─▒n teslim edilememesi.

- Onay al─▒nmaks─▒z─▒n ve kira süresinin bitmesine ra─čmen arac─▒n teslim edilmemesi,

- Arac─▒n içerisinde ta┼č─▒nan yüklerden ötürü araçta veya kar┼č─▒ tarafta bir hasar olu┼čmas─▒,

- Lastik, cam veya farda hasar meydana gelen hasarlar Muafiyetli Kaza Sigortas─▒ içerisine dahil de─čildir. Bu sigorta ayr─▒ca sat─▒n al─▒nabilir.

- 3. ┼čah─▒slara verilen hasardan do─čacak maddi tazminat tutarlar─▒, mecburi mali mesuliyet sigortas─▒ teminat─▒ kapsam─▒nda teminat alt─▒ndad─▒r. Teminat s─▒n─▒rlar─▒ d─▒┼č─▒nda kalan tutarlar için mü┼čteri kendisi sorumludur.


eCar Fiyatlar─▒na Dahil Olmayan Hizmet ve Ürünler- Tam Kaza Sigortas─▒ (Top Cover CDW)
Kaza durumunda, kirac─▒ sorumlulu─čunu ortadan kald─▒raca─č─▒ gibi, çarp─▒┼čmaya ba─čl─▒ olmadan meydana gelen araç grubuna göre de─či┼čen tutarlarda 8.000 TL, 10.000 TL, 12.000 TL veya 15.000 TL'ye kadar olan hasarlar─▒ (park yeri, lastik -cam- far hasarlar─▒ vb) teminat kapsam─▒na al─▒r. Araç grubuna göre 100 TL, 120 TL ve 170 TL, 225 TL  olarak de─či┼čmektedir. 

- Bireysel Kaza Sigortas─▒
Araç içerisindeki yolcular─▒n tedavi masraflar─▒n─▒ limitler dahilinde öder. Kaza ve ki┼či ba┼č─▒na 500 TL tedavi giderleri, 10.000 TL ölüm ve kal─▒c─▒ sakatl─▒k teminat─▒ içerir. Günlük 9 TL ödeyerek bu sigortay─▒ sat─▒n alabilirsiniz. 

- Üçüncü ┼×ah─▒s Sorumluluk Sigortas─▒
Araçla 3.┼čah─▒slara verilen maddi zararlar zorunlu trafik sigortas─▒ ile belirlenmi┼č limitler dahilinde teminat alt─▒ndad─▒r. Bu limiti kaza ba┼č─▒na 100.000 TL'ye kadar ç─▒kartabilirsiniz. Günlük 15 TL ödeyerek bu sigortay─▒ sat─▒n alabilirsiniz. 

- Araba kiralama Tek Yön Ücreti
Arac─▒n belirtilen istasyonlardan farkl─▒ bir noktada kiralanmak veya teslim edilmek istenmesi durumunda tek yön ücreti uygulan─▒r. (Lütfen uygunluk için sorunuz)

- Yak─▒t
Araçlar mümkün oldu─čunca dolu depo teslim edilir ve dolu depo teslim al─▒nmak istenir. Al─▒┼č yak─▒t seviyesi ile teslim yak─▒t seviyesi aras─▒ndaki yak─▒t fark─▒ teslim an─▒ndaki yak─▒t fiyatlar─▒na ba─čl─▒ olarak %25- %30 aras─▒nda bir servis ücreti de eklenerek kiralayandan talep edilecektir. Arac─▒n al─▒nd─▒─č─▒ yak─▒t seviyesi ile teslim edilmesi kiralayan aç─▒s─▒ndan çok daha ekonomik olacakt─▒r. 

- ─░lave Sürücü
Ehliyetin gösterilmesi ve kiralama ön ┼čartlar─▒na uymas─▒ halinde ( depozit ön ┼čart─▒ hariç ) bir kontrata 2. sürücü yaz─▒labilir. 2. sürücüden  49 TL / gün tutar─▒nda bir ücret talep edilir. 

- Bebek ve Çocuk Koltu─ču
Araçlara bebek ve çocuk koltu─ču sa─članabilmektedir. Rezervasyonunuz esnas─▒nda belirtmeniz halinde rezervasyon sorumlular─▒m─▒z size bilgi vereceklerdir. 

- Kira Kontrat─▒nda De─či┼čiklik Talepleri
Kiralama fiyat─▒ ve verilen rezervasyon onay─▒ ba┼člang─▒çta anla┼č─▒lm─▒┼č olan ko┼čullara göre verilmi┼čtir. Bu ko┼čullarda talep edilebilecek bir de─či┼čikli─či operasyonel olarak kar┼č─▒layabilmenin mümkün olmad─▒─č─▒ durumlarda ( arac─▒n rezervasyonunun olmas─▒, bak─▒m kilometresinin gelmesi vb.) bu talep kar┼č─▒lanamayabilir. De─či┼čiklik talebi kabul edilmi┼č olsa dahi bu durum ba┼čta belirlenen fiyat hesaplamas─▒n─▒ de─či┼čtirece─či için ek bir ücret talep edilebilir veya erken dönü┼člerde iade yap─▒lamayabilir. A┼ča─č─▒daki ko┼čullardan herhangi birisinde meydana gelebilecek bir de─či┼čiklik kiralama ┼čartlar─▒n─▒ de─či┼čtirebilir. Kiralama süresinin uzat─▒lmas─▒ talebi, ilk uzatmada telefon ile al─▒n─▒r ve ücreti mail order ile tahsil edilerek onaylan─▒r. Daha sonraki uzatma taleplerinde ise arac─▒n eCar Rent a Car ofislerinden birisine getirilip kontrol ettirilmesi gerekmektedir.

- Dönü┼č tarihinin ve saatinin de─či┼čtirilmesi (uzatma/erken dönme)
- Dönü┼č istasyonunun de─či┼čikli─či
- Araç grubu de─či┼čikli─či
- Kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi
- Saat Fark─▒

Kiralama süresi 24 saattir. Her bir saatlik geç teslim için günlük kiralama bedelinin %20'si kadar bir tutar talep edilebilir. Araç tesliminde onay al─▒nmaks─▒z─▒n ya┼čanan gecikmeler Sigortadan Yararland─▒rma Teminat─▒n─▒n ( Tam veya Muafiyetli Kaza Sigortas─▒ ) devre d─▒┼č─▒ kalmas─▒na yol açabilece─či gibi ilave saat fark─▒ ücretinin de do─čmas─▒na sebep olabilecektir. 

- Di─čer Operasyonel Ekstralar
Yolculu─čunuz esnas─▒nda ihtiyaç olabilece─čini dü┼čündü─čünüz hizmetleri rezervasyon sorumlular─▒m─▒za iletmeniz halinde fiyat ve uygunluk durumu hakk─▒nda bilgi alabilirsiniz. 
-

Rezervasyon ┼×artlar─▒


─░nternet sitemiz arac─▒l─▒─č─▒yla yapm─▒┼č oldu─čunuz rezervasyonlar a┼ča─č─▒daki ┼čartlar ile geçerlidir:

Yapm─▒┼č oldu─čunuz rezervasyon ko┼čullar─▒n─▒n de─či┼čtirilmesi talebi halinde ( dönü┼č tarihinin önce veya sonraya al─▒nmas─▒, dönü┼č istasyonunun de─či┼čmesi, araç grubunun de─či┼čtirilmesi, kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi ) talep kar┼č─▒lanamayaca─č─▒ gibi, kar┼č─▒lanmas─▒ halinde de ek bir ücret talep edilmesi veya kiralama bedelinde bir indirim yap─▒lamamas─▒ durumu ortaya ç─▒kabilir.

Sitemizde görmü┼č oldu─čunuz tüm fiyatlara Muafiyetli Kaza Sigortas─▒, KDV ve s─▒n─▒rl─▒ kilometre kullan─▒m─▒ dahildir. Di─čer ek hizmet ihtiyaçlar─▒n─▒z için "Fiyat Ko┼čullar─▒"'n─▒ okuyarak bilgi alabilirsiniz. 

Rezervasyon yo─čunlu─ču olan dönemlerde araç kiralama bedelinin tamam─▒ veya bir k─▒sm─▒ rezervasyon esnas─▒nda "mail order" veya "hesaba havale" yöntemlerinden birisi ile talep edilebilir. 

Pe┼čin ödemeli rezervasyonlarda; Yap─▒lm─▒┼č olan rezervasyonlar─▒n iptali halinde, arac─▒n teslim al─▒nacak oldu─ču zamandan en az 72 saat öncesine kadar 250 TL, bu süreden yani 72 saatten daha az kalan sürelerde iptal edilmesi veya kiralama ┼čartlar─▒na uyulmamas─▒ndan ötürü arac─▒n teslim edilememesi halinde rezervasyonu yap─▒lan arac─▒n bir (1) günlük kira bedeli tahsil edilir. 

─░ptal bildirimleri yaz─▒l─▒ olarak: Faks: +90 352 231 26 79, e-posta: info@ecar.com.tr adreslerine yap─▒lmal─▒d─▒r. 

Rezervasyon ve kiralama a┼čamas─▒ndaki kiralama gününde bir de─či┼čiklik olmas─▒ halinde günlük kira ücreti %50 art─▒r─▒larak hesaplan─▒r. 
Kiralama esnas─▒nda kira kontrat─▒ imzalat─▒lacakt─▒r. 

S─▒k yap─▒lan bir uygulama olmamas─▒na ra─čmen yapm─▒┼č oldu─čunuz rezervasyondaki seçilen araç marka ve modeli e┼čde─čer bir araç ile de─či┼čtirilebilir. 
Yolculuklar─▒n─▒zda bir sorun ile kar┼č─▒la┼č─▒lmamas─▒ için tüm tedbirler al─▒nm─▒┼č olmas─▒na ra─čmen olas─▒ bir ihtiyaç halinde size bildirilecek olan irtibat telefonlar─▒n─▒ aray─▒n─▒z. 

Kesin rezervasyon yapt─▒rman─▒z─▒ takiben rezervasyon departman─▒m─▒z taraf─▒ndan aranacak veya bir mesaj alacaks─▒n─▒z. Ödemenizi, kredi kart─▒n─▒zdan "mail order" veya "hesaba havale" ile rezervasyon a┼čamas─▒nda veya arac─▒ teslim al─▒rken kredi kart─▒ ile veya nakit olarak ödeyebilirsiniz. Nakit ödeme yap─▒lsa dahi kredi kart─▒n─▒zdan kiralad─▒─č─▒n─▒z araç grubuna göre de─či┼čmekle birlikte en az 750 TL, en az 1.000 TL, en az 2.500 TL veya en az 10.000 TL tutar─▒nda bir ön provizyon bloke edilir. 

Kiralama bedelinin ┼čirketiniz taraf─▒ndan "faturalama kar┼č─▒l─▒─č─▒ ödeme" ( Cari Hesap ) yöntemiyle ödenmesini istiyorsan─▒z Cari Hesap Sözle┼čmesini doldurup bize ula┼čt─▒rman─▒z halinde, muhasebe departman─▒m─▒z konuyla ilgili ┼čirketinizin ilgili ki┼čileriyle temasa geçecektir. 

Sitemizden yapm─▒┼č oldu─čunuz rezervasyonlar "Araç Kiralayabilme ┼×artlar─▒", "Fiyat Ko┼čullar─▒" ve "Site Kullan─▒m ┼×artlar─▒"n─▒n taraf─▒n─▒zdan okunup kabul edilmesi halinde geçerlidir. 
iyi yolculuklar...

Kampanyalar─▒ Ka├ž─▒rmay─▒n! Hadi Hemen Kay─▒t Olun! Bizlerden ilk ├Ânce siz haberdar olun!
whatsapp
telegram

Sitemizin kullan─▒┼č─▒n─▒ iyile┼čtirmek i├žin ├žerezlerden faydalanmaktay─▒z. Devam etmekle ├žerez kullan─▒m─▒n─▒ onaylamaktas─▒n─▒z. Detal─▒ bilgiye {link} ├╝zerinden ula┼čabilirsiniz.

X