Araç Kiralama Rehberi

eCar Rent a Car - Araç Kiralama Rehberi

  Kiralama Yaşı:

- Ekonomik grup araçlar için 21 yaş ( R.Clio, Hyundai i20,VW Polo vb. )
- Orta grup araçlar için 25 yaş ( R.Megane, Opel Astra,VW Jetta, VW Golf, Mini Cooper vb. ) 
- Üst grup araçlar için 27 yaş ( Skoda Superb, VW Passat vb. )
- Lüks grup araçlar için 30 yaş ve üzerinde olmak. ( BMW, Mercedes, Audi, C180 vb.)


Depozit (Kredi Kartı Kullanımı):

Kiralama yapan müşterilerimizden kiralama esnasında kendi adlarına düzenlenmiş bir kredi kartına sahip olmaları istenmektedir. Bu kredi kartından, kiraladıkları aracın grubuna göre   
değişmekle birlikte, ekonomik grup araçlar için en az 1500 TL, orta grup araçlar için en az 2000 TL, orta lüx araçlar için en az 3000 TL tutarında bir ön provizyon bloke edilir. (Mercedes
E200, BMW 5.20 ve benzer grup serisi araçlar için iki ayrı kredi kartından toplam en az 10.000 TL provizyon bloke edilir.)


Ehliyet Süresi:

- Ekonomik grup araçlar için en az 2 yıllık
- Orta grup araçlar için en az 3 yıllık
- Üst ve lüks grup araçlar için en az 5 yıllık ehliyete sahip olmak

Kiralama esnasında yukarıdaki ön şartlar aranacağı için ehliyet ve kredi kartınızın yanınızda olması halinde aracı teslim alabilirsiniz.


eCar Rent a Car Fiyat Koşulları

eCar Rent aCar Fiyatlarına dahil olan hizmet ve ürünler:

- Muafiyetli Kaza Sigortasından Yararlandırma Teminatı

- Tüm fiyatlara Muafiyetli Kaza Sigortası (CDW) dahildir. Muafiyetli Kaza Sigortası çarpışma halindeki hasarları kapsar. Sigorta şartlarının yerine getirilmesi halinde, çarpışma sonucu oluşan hasarın,    araç grubuna göre değişen tutarlarda kısmı müşteriye ait olmak üzere, hasarı tazmin eder. Bu sigorta çarpışma halinde olmayan (park yeri, lastik cam far) hasarları kapsamaz.

- Sınırlı km kullanımı 400 km / gün veya 3600 km / ay'dır. Aylık 3600 km geçilemez. Eğer geçilir ise aşılan her km için 5 TL ( Kdv Dahil ) / km ücret talep edilir.

- Kdv

DİKKAT !!!

Aşağıdaki hallerde Sigortadan Yararlandırma Teminatı geçersiz olacak ve oluşacak zarar sigorta kapsam dışında kalacaktır:

- Aracın kira kontratı üzerinde ismi yazılı kişilerden başkasına kullandırılması,
- Aracın normal kullanım koşulları dışında kullanılması (aracın yüksek motor harareti ile kullanılması, kötü yol şartları veya patlak lastik üzerinde yürünmesi, araca yanlış yakıt       
  doldurulması ve benzeri diğer durumlar),
- Aracın trafik kuralları dışında kullanılması (yasal hız sınırlarının aşılması, kırmızı ışıkta geçilmesi ve benzeri diğer ihlaller), - Aracın alkol veya uyuşturucu madde etkisi altında   
  kullanılması,
- Araçta taşınan bir yükün hasara veya kazaya sebep olması,
- Aracın dikkatsiz ve tedbir alınmaksızın kullanılması (yağışlı havalarda yol şartlarına göre hız ayarlamasının yapılmaması, öndeki aracın en az emniyet mesafesinden takip edilmemesi
  ve benzeri diğer kullanımlar),
- Meydana gelmiş bir kazanın veya çalınma durumunun anında müşteriye verilecek olan irtibat telefonlarına bildirilmemesi, aracın kaza yerinde terk edilmesi (doktor raporu ile
  saptanmış engelleyici bir durum olması durumu hariç),
- Meydana gelen bir kazada ilgili makamlardan 48 saat içerisinde gerekli raporların (trafik ve alkol raporu) alınmaması, - Aracın çalınması durumunda orijinal anahtarının teslim
  edilememesi.
- Onay alınmaksızın ve kira süresinin bitmesine rağmen aracın teslim edilmemesi,
- Aracın içerisinde taşınan yüklerden ötürü araçta veya karşı tarafta bir hasar oluşması,
- Lastik, cam veya farda hasar meydana gelen hasarlar Muafiyetli Kaza Sigortası içerisine dahil değildir. Bu sigorta ayrıca satın alınabilir.
- 3. şahıslara verilen hasardan doğacak maddi tazminat tutarları, mecburi mali mesuliyet sigortası teminatı kapsamında teminat altındadır. Teminat sınırları dışında kalan tutarlar için
  müşteri kendisi sorumludur.


eCar Fiyatlarına Dahil Olmayan Hizmet ve Ürünler

Tam Kaza Sigortası (Top Cover CDW)

Kaza durumunda, kiracı sorumluluğunu ortadan kaldıracağı gibi, çarpışmaya bağlı olmadan meydana gelen araç grubuna göre değişen tutarlarda 12.000 TL, 15.000 TL, 20.000 TL veya 35.000 TL'ye kadar olan hasarları (park yeri, lastik -cam- far hasarları vb) teminat kapsamına alır. Araç grubuna göre 225 TL, 275 TL ve 325 TL, 500 TL  olarak değişmektedir. 


Araba kiralama Tek Yön Ücreti

Aracın belirtilen istasyonlardan farklı bir noktada kiralanmak veya teslim edilmek istenmesi durumunda tek yön ücreti uygulanır. (Lütfen uygunluk için sorunuz)

Yakıt

Araçlar mümkün olduğunca dolu depo teslim edilir ve dolu depo teslim alınmak istenir. Alış yakıt seviyesi ile teslim yakıt seviyesi arasındaki yakıt farkı teslim anındaki yakıt fiyatlarına  bağlı olarak %25- %30 arasında bir servis ücreti de eklenerek kiralayandan talep edilecektir. Aracın alındığı yakıt seviyesi ile teslim edilmesi kiralayan açısından çok daha ekonomik olacaktır. 


İlave Sürücü
Ehliyetin gösterilmesi ve kiralama ön şartlarına uyması halinde ( depozit ön şartı hariç ) bir kontrata 2. sürücü yazılabilir. 2. sürücüden  88 TL / gün tutarında bir ücret talep edilir. 

Bebek ve Çocuk Koltuğu
Araçlara bebek ve çocuk koltuğu sağlanabilmektedir. Rezervasyonunuz esnasında belirtmeniz halinde rezervasyon sorumlularımız size bilgi vereceklerdir.  88 TL / gün tutarında bir ücret talep edilir.

Kira Kontratında Değişiklik Talepleri

Kiralama fiyatı ve verilen rezervasyon onayı başlangıçta anlaşılmış olan koşullara göre verilmiştir. Bu koşullarda talep edilebilecek bir değişikliği operasyonel olarak karşılayabilmenin mümkün olmadığı durumlarda ( aracın rezervasyonunun olması, bakım kilometresinin gelmesi vb.) bu talep karşılanamayabilir. Değişiklik talebi kabul edilmiş olsa dahi bu durum başta belirlenen fiyat hesaplamasını değiştireceği için ek bir ücret talep edilebilir veya erken dönüşlerde iade yapılamayabilir. Aşağıdaki koşullardan herhangi birisinde meydana gelebilecek bir değişiklik kiralama şartlarını değiştirebilir. Kiralama süresinin uzatılması talebi, ilk uzatmada telefon ile alınır ve ücreti mail order ile tahsil edilerek onaylanır. Daha sonraki uzatma taleplerinde ise aracın eCar Rent a Car ofislerinden birisine getirilip kontrol ettirilmesi gerekmektedir.

  - Dönüş tarihinin ve saatinin değiştirilmesi (uzatma/erken dönme)
  - Dönüş istasyonunun değişikliği
  - Araç grubu değişikliği
  - Kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi
  - Saat Farkı

Kiralama süresi 24 saattir. Her bir saatlik geç teslim için günlük kiralama bedelinin %20'si kadar bir tutar talep edilebilir. Araç tesliminde onay alınmaksızın yaşanan gecikmeler  Sigortadan Yararlandırma Teminatının ( Tam veya Muafiyetli Kaza Sigortası ) devre dışı kalmasına yol açabileceği gibi ilave saat farkı ücretinin de doğmasına sebep olabilecektir. 


Diğer Operasyonel Ekstralar

Yolculuğunuz esnasında ihtiyaç olabileceğini düşündüğünüz hizmetleri rezervasyon sorumlularımıza iletmeniz halinde fiyat ve uygunluk durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. 


Rezervasyon Şartları

İnternet sitemiz aracılığıyla yapmış olduğunuz rezervasyonlar aşağıdaki şartlar ile geçerlidir: Yapmış olduğunuz rezervasyon koşullarının değiştirilmesi talebi halinde ( dönüş tarihinin önce veya sonraya alınması, dönüş istasyonunun değişmesi, araç grubunun değiştirilmesi, kontrata ilave sürücü eklenmesi talebi ) talep karşılanamayacağı gibi, karşılanması halinde de ek bir ücret talep edilmesi veya kiralama bedelinde bir indirim yapılamaması durumu ortaya çıkabilir.


Sitemizde görmüş olduğunuz tüm fiyatlara Muafiyetli Kaza Sigortası, KDV ve sınırlı kilometre kullanımı dahildir. Diğer ek hizmet ihtiyaçlarınız için "Fiyat Koşulları"'nı okuyarak bilgi alabilirsiniz. 
Rezervasyon yoğunluğu olan dönemlerde araç kiralama bedelinin tamamı veya bir kısmı rezervasyon esnasında "mail order" veya "hesaba havale" yöntemlerinden birisi ile talep edilebilir. 

 
Peşin ödemeli rezervasyonlarda; Yapılmış olan rezervasyonların iptali halinde, aracın teslim alınacak olduğu zamandan en az 72 saat öncesine kadar 500 TL, bu süreden yani 72 
saatten daha az kalan sürelerde iptal edilmesi veya kiralama şartlarına uyulmamasından ötürü aracın teslim edilememesi halinde rezervasyonu yapılan aracın bir (1) günlük kira bedeli tahsil edilir.
İptal bildirimleri yazılı olarak: Faks: +90 352 231 26 79, e-posta: [email protected] adreslerine yapılmalıdır. 


Rezervasyon ve kiralama aşamasındaki kiralama gününde bir değişiklik olması halinde günlük kira ücreti %50 artırılarak hesaplanır. Kiralama esnasında kira kontratı imzalatılacaktır. 

Sık yapılan bir uygulama olmamasına rağmen yapmış olduğunuz rezervasyondaki seçilen araç marka ve modeli eşdeğer bir araç ile değiştirilebilir. Yolculuklarınızda bir sorun ile              karşılaşılmaması için tüm tedbirler alınmış olmasına rağmen olası bir ihtiyaç halinde size bildirilecek olan irtibat telefonlarını arayınız. 


Kesin rezervasyon yaptırmanızı takiben rezervasyon departmanımız tarafından aranacak veya bir mesaj alacaksınız. Ödemenizi, kredi kartınızdan "mail order" veya "hesaba havale" ile 
rezervasyon aşamasında veya aracı teslim alırken kredi kartı ile veya nakit olarak ödeyebilirsiniz. Nakit ödeme yapılsa dahi kredi kartınızdan kiraladığınız araç grubuna göre değişmekle birlikte en az 1500 TL, en az 2000 TL, en az 3000 TL veya en az 10.000 TL tutarında bir ön provizyon bloke edilir. 

 
Kiralama bedelinin şirketiniz tarafından "faturalama karşılığı ödeme" ( Cari Hesap ) yöntemiyle ödenmesini istiyorsanız Cari Hesap Sözleşmesini doldurup bize ulaştırmanız halinde muhasebe departmanımız konuyla ilgili şirketinizin ilgili kişileriyle temasa geçecektir. 


Sitemizden yapmış olduğunuz rezervasyonlar "Araç Kiralayabilme Şartları", "Fiyat Koşulları" ve "Site Kullanım Şartları"nın tarafınızdan okunup kabul edilmesi halinde geçerlidir. 

 
İyi Yolculuklar...

Whatsapp Telefon